Ve strhujícím zápase byli lepší domácí

Sobotní odpoledne přineslo zápas 10. kola Krajské ligy mužů v hokeji. Byl k vidění zápas velmi dobré úrovně, plný krásných hokejových momentů. Rozhodující náskok si domácí vytvořili hned v první třetině. Hosté utkání zdramatizovali, ale všechny body nakonec zůstaly u Ploučnice.

HC Česká Lípa – PSK Liberec 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Obě mužstva nasadila hned od začátku svižné tempo. Pyrochta v liberecké kleci chytil střely Holčáka i Čapka, na druhé straně pálil vedle Šostý. Ve 4. minutě si K. Veber pohrál s libereckou obranou, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Čížovu pozornost vyzkoušel Šebesta a nejblíž k brance měl Beníšek, jehož střelu domácí brankář bravurně čapl do lapačky. Na zteč vyrazili lipští Preussler s Čapkem, prvně jmenovaný volil přímou střelu, se kterou neměl Pyrochta problém. Kolem desáté minuty si domácí obrana vybrala své slabší momenty, ale v pohodě chytající Číž zlikvidoval pokusy Ubryho i Potockého. Šest minut před přestávkou dostala Lípa výhodu přesilové hry. Celou minutu a půl se nedostali domácí k zakončení, až napřáhl Novák a přes změť těl zapasoval puk do branky PSK. Po půlminutě hry ujel obraně hostů Peterka a, ač obtěžován obráncem, dovedl svůj únik až ke gólové tečce. V čase 15:48 byl stav 2:0. Nedlouho před koncem se ve hře 4 na 4 rozjel liberecký Černý, po sérii kliček vystřelil jen do Číže. Jako poslední se ke střele odhodlal Veber, ale ani on stav 2:0 nezměnil.

Hosté začali druhou dvacetiminutovku aktivně, často se dostávali na dostřel Čížovy branky. Z jedné nenápadné akce se ve čtvrté minutě zrodil první gól libereckých. Černého přihrávku zužitkoval Šostý. Slibnou šanci na odpověď zastavil trest pro domácí za špatné střídání. Po sedmnácti vteřinách šli domácí do tří a Zákoutský srovnal skóre na 2:2. Hosté přitvrdili a rozhodčí jim hrubost tolerovali. Vyloučení přišlo až po pěstním souboji mezi Šostým a K. Veberem. Vpřesilovce se o třetí gól snažili postupně Novák, Holčák a Preussler. Marně. Dvě minuty dostal v 14. minutě za napadení Baran a jeho trest ukončil gólem na 3:2 Novák. Chvíli na to, opět v přesilovce, zvonila hned dvakrát tyč branky Liberce. V končící 18. minutě hledal Peterka před brankou spoluhráče, puk z jeho hole se odrazil k Zákoutskému, který překonal vlastního brankáře. 4:2. Znervóznělí liberečtí odpověděli další várkou hraničních zákroků, přesto se třetina dohrála celkem v klidu.

Hrubá hra Liberce pokračovala i po druhé přestávce. Beníšek napadl pěstmi zezadu Bauera a zůstal nepotrestán. Obě mužstva si zahrála přesilovky po vyloučení Kysilky a Rašína. Ten se po odpykání trestu ihned ocitl v útoku, jeho finální nahrávka však našla jen brusle kapitána Holčáka. Na konci 8. minuty se několikrát blýskl domácí brankář, který si poradil s ranami Zákoutského, Šostého a Ubryho. PSK se tlačil do útoku, jeho tlak otupil Beníšek, vyloučený za vysokou hůl. Domácí přesilovku nevyužili. V 11. minutě srazil za brankou liberecký Číž Čapka, který se dlouho nezvedal z ledu. V patnácté minutě šel sedět Šorejs a domácí Herzog zvýšil na 5:2. Šorejs se při návratu na střídačku dostal do konfliktu s Rašínem a led se změnil v ring. Po Rašínově vítězství pro oba borce zápas skončil. Minutu dvacet před koncem vykřesal naději pro PSK Šebesta, kterou při následné power-play ještě posílil Šostý. 56 vteřin před koncem byl stav 5:4. Hosté opět odvolali brankáře a snažili se duel dovést do prodloužení. Poslední slovo měl ale domácí Karel Veber, který vteřinu ped koncem gólem do opuštěné liberecké klece završil stav na 6:4.

Českolipští hokejisté podruhé v řadě získali plný počet bodů. Příští týden mají volno, další zápas se bude hrát na zimním stadionu v České Lípě 14. 12. v 15:15. Přivítáme silný celek VTJ Liberec.

Branky a nahrávky: 14. Novák (Holčák, Čapek), 14. Peterka (Češka), 35. Novák (Peterka, Češka), 38. Peterka, 58. Herzog, 60. Veber - 24. Šostý (Černý), 27. Zákoutský, 59. Šebesta, 60. Šostý (Šebesta)

Vyloučení: 5 – 9, navíc Rašín (CL) a Šorejs (LB) 5 + do konce