Připomeňte si nezapomenutelný koncert učitelů ZUŠ ČL

Verze pro tisk |

Nestihli jste si oprášit saka, vytáhnout šaty ze skříní, naleštit boty a navštívit unikátní vystoupení učitelů ZUŠ Česká Lípa na tradičním „Koncertu učitelů“? Nic se neděje, o tento zajímavý kulturní zážitek nepřijdete, neboť se letos s ohledem na vývoj epidemiologické situace a platná opatření uskutečnil online a můžete ho zhlédnout na YouTube školy ZDE

S láskou a kreativitou sobě vlastní se naši pedagogové pustili do příprav unikátního představení, aby nejen potěšili diváky a příznivce, ale především aby povzbudili své žáky a studenty k další umělecké práci, která má smysl. S radostí a maximální energií se snažili vytrhnout nás z každodenních starostí a přivést nás všechny k pozitivnějším myšlenkám. Ve vybraném repertoáru zazní skladby autorů významných jmen, jako např. Bach, Vivaldi, Brahms, Händel, Telemann, Andrew Lloyd Webber... Stejně tak se koncert pyšní nám známými jmény interpretů: Michaela Mühlhansová, Zdeňka Cmuntová, Štěpán Jasenovec, Jaroslav Kovacs, David Mašek, Zuzana Čermáková, David Singer, Petra Jandíková, Anna Nedvědová, Alena Hellerová, Jan Zlatuška, Pavlína Zahradníková, Jan Ševčík, Vojtěch Šeminský, Josef Pelz, Ladislav Průšek a jako host Marek Mrvík.

Známá balada „Dobrodružství s bohem Panem“, kterou si vybrala a velkolepě jí zahájila koncert Zdeňka Cmuntová, je označována jako irská lidová a v roce 1968 ji s českým textem od Miloně Čepelky nazpívala Marta Kubišová na své tenkrát první a zároveň na dlouhou dobu poslední sólové album. Jaroslav Kovacs vynikajícím pěveckým přednesem písně běžně zpívané v němčině Ich liebe dich (překlad jistě není nutný) přenese diváky do pohádky jako Hans Christian Andersen, jemuž je připisován původní dánský text. Věříme, že i další citlivě vybraný repertoár a kvalitní interpreti zasazení do zajímavých interiérů vás osloví a přinesou nezapomenutelný zážitek.

Magický koncert učitelů přináší navíc bonusový přídavek příležitostné kapely Colaboranti - Funk Punk Evening Session, v němž si vychutnáte originální provokativní způsob hudebního vyjádření a specifické rytmické motivy na YouTube školy ZDE

Budeme se s vámi těšit na příští Koncert učitelů a věříme, že se již budeme moci setkat tváří v tvář a užijeme si tento výjimečný kulturní zážitek společně!
 

Nahoru