ZUŠ Česká Lípa covidu navzdory stále učí a koncertuje!

Verze pro tisk |

ZUŠ Česká Lípa se v covidové době s odpovědností zhostila výzvy a navázala na prezenční výuku distančním (domácím) vyučováním, ke kterému využívá možností MS TEAMS. Tento netradiční způsob výuky musí volit nejen pedagogové hudebního oboru, ale i výtvarného, literárně dramatického či tanečního.

Naši učitelé zpestřují distanční výuku svým svěřencům o nové impulzy, zasílají jim poutavé internetové odkazy, zadávají zajímavé úkoly, natáčejí instruktážní videa, podle kterých mohou děti trénovat... Žáci zasílají na oplátku své výtvory online zpět učitelům, natáčejí hudební, taneční a divadelní videa, někdy i s pomocí rodičů, kteří domácí výukou získávají větší přehled o postupu uměleckého vývoje a vzdělávání jejich mladého umělce. Výsledkem této nestandardní spolupráce jsou nové výjimečné umělecké projekty.

Z nejnovějších projektů bychom rádi připomněli videopozdrav žáků do očkovacího centra v Kulturním domě Crystal, které v této době primárně navštěvují senioři. Naše ZUŠ jim pro zpříjemnění čekání připravila krátká videa s hudebními čísly a výtvarnými díly, která je jistě potěší, pozvednou je a vytrhnou ze starostí tohoto nelehkého období.

„Co takhle trombon?“ Pod tímto tajuplným názvem se ukrývá projekt p. uč. Jakuba Maška, který ho pro své studenty připravil v období distanční výuky. V rámci tohoto unikátního projektu se uskutečnil virtuální koncert, který pokračoval seminářem s úspěšným filharmonikem a bývalým studentem naší školy Bohumilem Tůmou, který byl pro žáky velmi přínosný a zajímavý. A na závěr „Zahraj si s filharmonikem!“, kdy Bohumil nahrál několik slavných partů, aby si děti mohly v rámci komorní hry opravdu zahrát s členem České filharmonie a zažily soulad kvalitního hudebního vzdělání a mistrovské interpretace.

ZUŠ Česká Lípa, i přes nepříznivou situaci ve společenské a kulturní oblasti, nadále přináší nevšední umělecké zážitky prostřednictvím pravidelných koncertů žáků, třídních koncertů i výstav děl studentů výtvarných ateliérů. Webové prostředí přináší ohromný potenciál a umělci jeho prostřednictvím mohou svému publiku obohatit běžný život. Záznamy koncertů, vernisáží a ukázek z distanční výuky naleznete v galerii na www.zuscl.cz, na youtube ZUŠ Česká Lípa a facebooku https://www.facebook.com/zuscl

Zde několik přímých odkazů:

Pozdrav ze ZUŠ od nejmladších žáků seniorům do očkovacího centra

4. webový koncert žesťových tříd

Únorový webový koncert žáků - 18. 2. 2021

Online vernisáž výstavy prací žáků a studentů výtvarného ateliéru Kamily Nešporové "VRSTVY"
 

Nahoru