Programátorům z českolipského gymnázia se dařilo

Verze pro tisk |

Výborně si vedli studenti českolipského gymnázia v tradiční soutěži v programování. Ta proběhla letos distanční formou, a to ve čtvrtek 22. dubna 2021 rovnou krajským kolem. Studenti gymnázia prokázali, že distanční výuku zvládají a distančně probíhá i kroužek programovaní, z něhož byli vybrání zájemci o tuto soutěž.

Naši školu reprezentovalo 5 žáků ve třech kategoriích (programování mladší žáci, programování mikrořadičů a programování webových stránek). A jak to celé dopadlo?

Ve své oblíbené kategorii programování mikrořadičů získal náš student Adam Špindler z 5AV se zcela suverénním náskokem vynikající první místo! V kategorii programování webu vybojoval výborné druhé místo Jan Novotný z 6AV. A konečně v kategorii mladších žáků nás reprezentovali naši kvartáni, přesněji kvartáni dva a jedna kvartánka. Zejména tito žáci věnovali přípravě na soutěž řadu hodin svého volného času i distančních konzultací. A právě tito tři si podrobili Liberecký kraj a rozdělili si první tři místa: nejvyšší příčku obsadil Vojtěch Bogar, druhé místo Matyáš Hřebík a na třetí pozici dosáhla Adéla Petrnoušková. Studenti s nejvyšším počtem bodů postoupí do republikového kola.

Budeme držet palce, aby se v republikovém kole v kolonce škola objevilo i gymnázium Česká Lípa!

Mgr. Jaroslav Rež, Mgr Miloslav Sviták
 

Nahoru