Kvalitní Brejchův memoriál

Startér Milan Németh poslal na start celkem 18 mužů, mezi nimiž byl největším favoritem Zdeněk Medlík z LIAZu Jablonec. Ten nejen splnil úlohu favorita a zvítězil, ale vylepšil na této trati rekord polytanové dráhy, když zaběhl vynikající čas 2:27,66 min. Výborné výkony zaběhli i další běžci. Druhý byl Viktor Alt za 2:31,33 min. a třetí Michal Procházka z USK Praha 2:31,93 min. Z domácích si nejlépe vedl Tomáš Tamajka který obsadil páté místo časem 2:37,60 min. a novým osobním rekordem 2:50,41 min. potěšil nadějný dorostenec Jakub Hrdina.

Běh na 1000 m žen byl v režii domácích závodnic. Nejlépe si vedla Petra Landovská, která zvítězila časem 3:10:22 min. Vynikající výkon předvedla mladší žákyně Jana Nováková, která vyhrála svoji kategorii za 3:21,63 min. Mezi staršími žáky svedli dramatický souboj českolipský Roman Papík a cvikovský Jaroslav Til. Úspěšnější byl nakonec o jedinou setinu vteřiny časem 3:05,59 závodník Cvikováčku Cvikov. Kategorii mladších žáků vyhrál suverénně výkonem 3:24,13 všestranný Hynek Bárta.

Sprinteři se utkali ve sprinterském trojboji, který se skládá z disciplín 60 m, 100 m a 200 m. V kategorii mužů sváděli vyrovnané boje Jan Feher ze Spartaku Praha 4 a domácí Petr Nejedlý. Nakonec zvítězil Jan Feher, který dosáhl velice kvalitního výkonu 2345 bodů, Petr Nejedlý měl jen o 16 bodů méně. Třetí místo patřilo dalšímu českolipskému závodníkovi Vojtovi Bariánovi, který nasbíral 2021 bodů.

V kategorii žen se ve stejné disciplíně představily v dobrém světle domácí sprinterky. Zvítězila Lucie Königová výkonem 2138 bodů, druhá Bára Procházková, talentovaná starší žákyně, nashromáždila 1931 bodů a třetí byla s 1806 body Ivana Slaměná.

V bězích žactva na 60 m zvítězil v kategorii mladších žáků Martin Kantor za 8,86 s, mezi staršími žáky Michal Šenfeld za 8,31s,  nejrychlejší mladší žákyní byla časem 9,20 s Štěpánka Rutteová a kategorie starších žákyň patřila Báře Procházkové, které cílová kamera obsluhovaná ligovým českolipským běžcem Liborem Spurným naměřila 8,53 s.

Pro dospělé kategorie se jednalo o loučení s letošní dráhovou sezonou. To neplatilo pro dorostenky, které v sobotu vybojují na Kladně nejdůležitější závod družstva v letošní sezoně, semifinále MČR družstev, a pro mladší žactvo, které má před sebou nejen finále krajského přeboru družstev, ale v neděli 24. září i krajský přebor jednotlivců na dráze, který se koná od 10.00 hodin na stadionu u Ploučnice v České Lípě a na který jste srdečně zváni.