Ekoporadna Orsej připravuje přednášku o Velikonocích

Verze pro tisk |

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, připravila k oslavě jarních dní online přednášku a dílničky na webu muzea. Tisíce let slaví lidstvo první jarní úplněk jakožto konec tíživé zimy a začátek nového vegetačního období. Nezřídka byl tento čas považován i za skutečný začátek nového roku. My ho však nazýváme podle velikých, nočních a hlavně náboženských událostí židů a křesťanů, událostí okolo veliké noci, zkrátka Velikonoce.

Má však náboženský základ Velikonoc ještě dostatečnou spirituální sílu i v moderní době, nebo je to již postupně – spolu s církvemi – zanikající folklór? Přednáška se bude snažit podívat na fenomén Velikonoc očima moderní křesťanské spirituality, snad již dostatečně dospělé k oslovení současného světa.


Na tematickou přednášku „Čemu se věří o Velikonocích?" se můžete přihlásit ve středu 31. 3. 2021, od 10,00 na linku https://meet.google.com/abq-xrxc-tjj. Přednášet bude PaedDr. ICLic. Michal PODZIMEK, Th.D., Ph.D. z Katedry filosofie Technické univerzity v Liberci. Akce je určena nejen pro žáky 2. stupně ZŠ, studenty SŠ a víceletých gymnázii, ale i široké veřejnosti.

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Přihlášení je možné pouze přes uvedené linky, pro bližší informace kontaktujte lektorku Veroniku Ličaverovou, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).
 

alt
Nahoru