Českolipské muzeum dále láká k virtuálním prohlídkám

Verze pro tisk |

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

„Naše muzea se snaží být stále v kontaktu se svými návštěvníky, udržet jejich zájem tak, aby se těšili a přišli, až bude otevřeno“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Českolipská kulturní instituce je dočasně uzavřena nejen kvůli covidové krizi, ale také kvůli výměně oken, která se v rámci rozsáhlé rekonstrukce letos uskuteční. „Muzeum je mimo provoz, neznamená to ale, že by se u nás nepracovalo. Nechceme přijít o kontakt s veřejností, a proto představujeme naše projekty na internetu,“ uvedl ředitel muzea Zdeněk Vitáček.

Webová prezentace se dělí do dvou sekcí: Zapomenuté příběhy a Virtuální výstavy; v každé z nich se nový příspěvek objeví zhruba jednou měsíčně. Mezi zapomenutými příběhy se lze dozvědět zajímavosti zatím o deseti tématech. Nesou názvy Móda zimních sportů, Zimní sporty na Českolipsku, Čertovské pověsti či Výtvarná sympozia v České Lípě. Více je k vidění na odkazu Zapomenuté příběhy - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě (muzeumcl.cz).

Sekce výstav přináší kupříkladu přehlídku minerálů z oblasti Ještědského hřbetu, ukázky děl čtyř desítek regionálních výtvarníků, která se prezentují na českolipských plakátovacích plochách či vhled do života českolipské dívky Hildy Ulbrichtové v letech 1904 až 1920; její snímky se dochovaly v muzejních sbírkách. Pro další zajímavosti stačí přejít na odkaz Virtuální výstavy - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě (muzeumcl.cz). Pracovníci muzea by rádi získali od virtuálních návštěvníků zpětnou vazbu. „Budeme rádi, když napíší, jak se jim výstavy líbí. Mohou též poslat téma, které je zajímá a jemuž bychom se mohli věnovat v některé další virtuální výstavě,“ dodal Vitáček. Kontaktní e-mail je virtualnimuzeum@muzeumcl.cz

Nahoru