Muzeum zve na již 18. muzejní noc

Verze pro tisk |

17. září 2021 / od 19.00 do 24.00 hodin
 Ambit a přilehlé klášterní zahrady

V pořadí již osmnáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v pátek 17. září 2021. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR. Vzhledem ke stále pokračující rekonstrukci oken a dveří hlavní budovy, která je nadále pro veřejnost po celý rok uzavřena, bude i letos pro návštěvníky připravena večerní prohlídka pouze ambitových prostor s Loretou, kde pokračuje výstava palných zbraní ze sbírky VMG z minulého roku. Loňská muzejní noc se proto tematicky nesla ve vojenském duchu, letos jsme se zaměřili na šermířská vystoupení v klášterní zahradě. Rádi bychom návštěvníkům nabídli také netradiční chodce na chůdách a velkolepou ohňovou show v amfiteátru.

Na hlavním pódiu zazní skladby skupiny Dixi DC, pro děti je připravena loutková pohádka Zvířátka a loupežníci, ale především šermířské duely a závěrečný turnaj o královnu. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti, ale také pestré občerstvení ve venkovních prostorách.
S platnou vstupenkou z muzejní noci bude možno v těchto večerních hodinách navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska a prohlédnout si výstavu o Českolipském kachli, čeká vás i promítání a dílničky.

Muzejní noc finančně podpořilo město Česká Lípa.


         

Nahoru