Oslavte Den geologie virtuální procházkou po Ještědském hřbetu

Verze pro tisk |

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, Geopark Ralsko a Technická univerzita v Liberci pořádají při příležitosti Světového dne geologie virtuální procházku. Den geologů se ve světě slaví první dubnovou neděli, ale my si tento významný den připomeneme v úterý 6. 4. 2021 od 18 hod imaginární exkurzí po Ještědském hřbetu.

Hned na začátku naší cesty Vám představíme, kdo jsou GeoLovci a co všechno dělají. Pak virtuálně vyrazíme na připravená stanoviště z vrcholu Ještědu, přes Pláně pod Ještědem až po Semerink. Těšit se můžete na odhalení ještědské geomorfologie, na horniny, minerály i zkameněliny, které jsou skrytými krásami Ještědu. Zastavíme se na atraktivních i méně známých turistických místech, která si představíme z pohledu geologa. Dozvíte se, co jsou to kvarcity, fylity či vápence, ale také to, kde můžete najít fluority či stromatopory. Probereme i různé geologické procesy, například zvrásnění jednotlivých hornin i mnohé další geologické zajímavosti.

Provázet vás budou Veronika Ličaverová, DiS. a geologové Petr Mužák a doc. RNDr. Kamil Zágoršek, Ph.D. Sraz účastníků na lince https://meet.google.com/omn-bxti-smw v úterý 6. 4. 2021 od 18:00. Těšíme se na Vás! Akci doporučujeme žákům ZŠ, studentům SŠ, VŠ a víceletých gymnázií i široké veřejnosti.

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Přihlášení je možné pouze přes uvedené linky, pro bližší informace kontaktujte lektorku Veroniku Ličaverovou, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089)

alt
Nahoru