10. výročí od povodní

VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU

Verze pro tisk |

Ornitologická vycházka podél řeky Ploučnice, neděle 5. 5. 2019 v 9.00 hodin, Sraz účastníků před budovou muzea (VMG), náměstí Osvobození 297/1, Česká Lípa

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a AOPK ČR, RP Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, pořádají u příležitosti oslav „Vítání ptačího zpěvu“, vzdělávací akci pro širokou veřejnost, určenou především rodinám s dětmi. Každoročně pořádaná jarní ornitologická vycházka kolem řeky Ploučnice je ukončena odborným stanovištěm, na kterém proběhne ukázka odchytu ptáků, jejich kroužkování, určování druhů a evidence.

V průběhu vycházky se účastníci naučí, jak nejlépe rozpoznat konkrétní ptačí druh podle jeho hlasového projevu a jakým způsobem chránit ptáky v naší přírodě. Trasa je nenáročná, vede okrajovou částí České Lípy, podél řeky Ploučnice. Pro účastníky budou připraveny zajímavé informační materiály.

Bližší informace u muzejní lektorky Veroniky Ličaverové, DiS., ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě a AOPK ČR, RP Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, za finančního přispění Libereckého kraje.
 

alt
Nahoru