Českolipští krasobruslaři účinkují ve světově unikátním muzikálu

Verze pro tisk |

Světově unikátní muzikál na ledě Popelka je dílem Jindřicha Šimka, Petra Maláska a Václava Kopty. Po úspěšném turné v zahraničí jej v letošním roce, kdy muzikál vstoupil do své již 9. sezony, mohli opět shlédnout i diváci v České republice. Na konci listopadu se muzikál představil v Ostravě, do konce turné zbývají už jen dvě zastávky: ve středu 18. prosince v Liberci a v sobotu 8. února 2020 v Praze. 

Unikátní muzikál na ledě Popelka s mezinárodním obsazením je překrásným divadlem, muzikálem s nádhernou hudbou i krasobruslařskou show plnou evropských hvězd. Hlasy Popelce a Princi propůjčili Lucie Bílá a Ondřej Ruml. V hereckých a pěveckých rolích vystupují Josef Vojtek, Dana Morávková, Hana Buštíková, Tomáš Savka, Hanka Křížková, Vlastimil Harapes a další. Srdce hrdých Českolipanů však jistě potěší fakt, že hlavní dětské a juniorské role ztvárňují talentovaní krasobruslaři z českolipského oddílu Kraso Česká Lípa.

„Českolipští krasobruslaři uspěli v konkursu na dětské i juniorké role již před několika lety a jsem ráda, že jak rostou sportovně, tak také vzkvétají umělecky v našem muzikálu. Sourozenecký pár Jasmína a Dominik Živcovi, Natálie Trnečková, Ella Dobrovolná, Tereza Mátlová a sourozenci Stolarzovi ztvárňují hlavní dětské role. A například Barbora Švédová, která se v České Lípě věnuje výchově mladých bruslařů, účinkuje v muzikálu již od jeho premiéry v roce 2011, stejně jako její sestra Markéta,” říká legendární Česká krasobruslařka Radka Kovaříková, mistryně světa v kategorii sportovních dvojic z roku 1995 a supervizorka krasobruslařské sekce.

Výpravné představení, které se odehrává současně na ledové ploše a působivém variabilním jevišti s filmovou projekcí, je pro diváky jedinečným zážitkem. Hvězdné herecké obsazení, excelentní krasobruslařské výkony, náročná akrobatická čísla, speciální světelná kompozice, 300 dobových kostýmů, kouzla a spousta dalších efektů vás přenesou do světa pohádkové fantazie. „Na Popelce je úžasné, že jsou všechny složky v symbióze – herecká, pěvecká, taneční i krasobruslařská,“ říká Jindřich Šimek, autor a režisér muzikálu na ledě Popelka, a dodává: „Příběh Popelky známe všichni z filmového zpracování, ale mé umělecké pojetí a ztvárnění příběhu na ledové ploše nabízí zcela novou dimenzi, je to prostě nádherná podívaná. Těší mě, že má naše zpracování takový úspěch, že Popelka jako muzikál na ledě diváky baví.“

Muzikál na ledě Popelka už vidělo přes 800 000 diváků ve čtyřech evropských zemích a další zahraniční turné je naplánováno na příští rok.

V hlavních krasobruslařských rolích Popelky a Prince se divákům představí Anastasia Martysheva, juniorská vicemistryně světa, a ruský reprezentant Konstantin Gavrin. Tento profesionální ruský pár předvádí na ledě v dokonalé symbióze ty nejnáročnější zvedané figury.

„V porovnání s jinými světovými show na ledě máme mnohem větší kluziště, krasobruslaři tak mají prostor i pro ty nejobtížnější sólové, párové a akrobatické prvky,“ vysvětluje Radka Kovaříková. „Záleží mi na tom, aby úroveň krasobruslení byla v představení co nejvyšší, proto sportovce pečlivě vybíráme nejen po celé Evropě, ale i v zámoří. Popelka není show s maskoty ani lední revue, naši krasobruslaři patří k evropské špičce a mají také hereckou průpravu.“

Popelka je opravdu kouzelným muzikálem, na scéně se odehrávají reálná kouzla. Tím největším je převlékání Popelky do několika plesových šatů přímo na ledové ploše.

Obsazení:
Popelka / zpívá a mluví Lucie Bílá / bruslí Anastasia Martysheva, Aleksandra Shevchenko
Princ /zpívá a mluví Ondřej Ruml / bruslí Konstantin Gavrin, Ivan Bich

Pohádkový čaroděj Josef Vojtek, Tomáš Savka, Jiří Korn
Král Vlastimil Harapes, Milan Drobný
Královna Dana Morávková, Hana Buštíková, Leona Machálková
Královský komoří Rudolf Kubík, Dalibor Gondík, Václav Kopta, Martin Dejdar
Macecha Hana Křížková, Renáta Podlipská
Otec Pavel Handl, Rudolf Kubík
Dcera Nora Zuzana Dovalová, Sabina Laurinová, Adéla Gondíková
Dcera Dora Barbora Nováková, Magda Malá, Leona Černá


www.popelkanalede.cz
Facebook – Popelka Muzikál Na Ledě

Promo video je ke shlédnutí ZDE
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru