Česká liga minivolejbalu

Verze pro tisk |

Slavnostní ukončení sezony 2018→2019
Volejbalová akademie Nový Bor z.s. pořádá na konci školního roku čtvrté kolo České ligy v minivolejbalu v krásných halách ZŠ Kamenický Šenov. Závěrečné kolo se odehraje v sobotu 8. června 2019. I v tomto kole se budou hrát tři soutěže barevného minivolejbalu a to žlutý, oranžový a červený. Již nyní jsou přihlášena družstva z Vavřince Kladno, ZŠ Vilémov, Schrödingeru Varnsdorf, Volejbalu Ústí nad Labem… Očekává se 60- 70 družstev.

Každý účastník si odnese nějakou pozornost (sladkost či ovoce), nejlepší tři družstva v každé barvě obdrží medaile a diplomy. Česká liga je přípravou na republikový festival BMV, který se bude hrát 15.- 16. června 2019 v Liberci. Na České lize mini po odehrání soutěže žlutého minivolejbalu proběhne slavnostní vyhodnocení sezony 2018/2019 ve Volejbalové akademii Nový Bor z.s. a je opravdu co slavit.

O Akademii Nový Bor ví Česká republika
Volejbalová akademie Nový Bor z.s. má ve svém rodném listu datum zrození 31.01.2017. To znamená, že se tento nový klub věnuje volejbalu a dětem necelé tři roky. A co se povedlo? Hodně…

Mladší žákyně
Tréninková skupina mladších žákyň je výkladní skříní Akademie. V Libereckém kraji v kategorii mladších žákyň skončila na 2. místě za mistrem ČR 2019 TJ VK Dukla Liberec. V kategorii starších žákyň skončila v kraji na krásném 5. místě. Děvčata vyhrála velice kvalitní okruh (8 turnajů) Žákovská liga za účasti tak kvalitních družstev jako Vavřinec Kladno, Volejbal Ústí nad Labem, TJ Sokol Mnichovo Hradiště, VK Šanov Teplice, SK Slavia Praha… Děvčata vyhrála okresní přebor ve čtyřkách. Čtyři děvčata jsou v krajských volejbalových výběrech Libereckého či Ústeckého kraje (Karolína Úradníková, Kristýna Němečková, Kateřina Říhová, Tereza Tomašová). A to nejlepší nakonec. Děvčata se probojovala na mistrovství ČR mladších žákyň, kde v konkurenci nejlepší 16 družstev skončila na zajímavém 12. místě. Družstvo trénuje dvojice Mgr. Šín Milan a Bc. Němečková Jitka.

Mladší žáci
Ještě více než děvčata potěšili kluci. I chlapci skončili v krajském přeboru mladších žáků na 2. místě za TJ VK Dukla Liberec (ta skončila na 2. místě na MČR mladších žáků). I chlapci hráli pravidelně Žákovskou ligu a v konečném účtování skončili na 4. místě… Ale nejmilejším překvapením sezony byla účast na MČR mladších žáků v Hradci Králové. Kluci sice skončili na 16. místě (16 družstev), ale v turnaji jedno utkání vyhráli a hlavně předváděli slušný volejbal. Republikového campu ročníku narození 2006 se zúčastnilo hned šest kluků a určitě volejbalově nepropadli… Daniel Hladík, Adam Hladík, Jirka Pokorný, Adam Šmejkal, Jan Stehlík a Vojtěch Burián… Družstvo trénuje dvojice Mgr. Šín Milan a Hladík David.

Barevný minivolejbal
 Účast, hra a výsledky Akademiků ve všech barevných soutěžích byly neskutečné. Na všech akcích byla Akademie ze všech klubů nejúspěšnější… Krajské festivaly v BMV Ve Varnsdorfu, v Novém Boru, na Dukle Liberec, Česká ligu BMV, Šenovská trojka, okresní přebor ve čtyřkovém minivolejbalu…

Letní soustředění 2019
Sezona sice končí, ale Akademie se již nyní intenzivně připravuje na tu sezonu příští. Ke všem soutěžím, které jsme měli letos, budou mít mladší žákyně a mladší žáci (budou o rok starší) republikový Český pohár starších žákyň a starších žáků. A to je zase úplně jiný výkonnostní lavel. 

Nejdůležitější a základem přípravy na nastávající sezonu bude srpnové letní soustředění. Akademie organizuje hned tři turnusy, na kterých se vystřídá skoro stovka dětí. Zajímavostí je, že soustředění je veřejně přístupné a letos se ho zúčastní například Vavřinec Kladno, Schrödingerův institut Varnsdorf či ZŠ Vilémov…
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru