Poslední letošní deblový turnaj 3. Debl Cup 2019

Verze pro tisk |

V nádherné pozdně-letní sobotě 14. září 2019 jsme odehráli na Slovance v České Lípě za podpory Města Česká Lípa poslední letošní deblový turnaj v tenise, který pořádá spolek TC HORNETS z.s. Počasí tenisu opravdu přálo. Bylo teplo s krásným sluníčkem, které tenisu svědčí a teploty do 25 stupňů.

Pozvali jsme spoustu hráčů a zájemců, ale září je také ve znamení dovolených a mnoho tenistů, kteří by mohli hrát, se rekreovali v zahraničí a tenisté jezdící z Vansdorfska dali přednost místnímu turnaji. I proto se nás na turnaj sešlo pouze šest dvojic, ale za to velmi kvalitních tenisových párů. Všechny zápasy v turnaji byly na velmi slušné herní úrovni. Hráči předváděli kvalitní tenisové výměny a hrály se vyrovnané zápasy. Každý chtěl vyhrát, ale bylo velmi těžké prosadit se ve všech zápasech. Řešilo se také pár sporných situací při dopadu míčku, ale vždy převážilo vyřešení v rámci fair play a turnaj probíhal v přátelské pohodové atmosféře.

Vezmu to od páru, který skončil poslední. Žádný pár nebyl bez získaného vítězství. Pár Milan Fišera a Jiří Myška k nám přijeli ze Cvikova. Milan se v předposledním zápase zranil na loktu a poslední zápas za něj sehrál náhradník-divák Pepa Beneš. I oni měli svoji kvalitu a nebylo lehké je porazit. Možná se s některým z nich potkáme v příští sezóně v našich dlouhodobých turnajích. 

Páté místo obsadili také hosté. Bylo to na skóre s posledními. Náš dobrý známý Josef Mikulejský z Varnsdorfu si vzal svého kamaráda a bývalého souseda Petra Marka z Ústí nad Labem. Ačkoliv měl pár vyšší ambice, tak výsledkově neobstál. Herně se mi přesto velmi líbil.

Čtvrtí byli strýc a synovec Pavel Kosťun s Danielem Kosťunem. Mix dravého ambiciozního mládí a velké zkušenosti a nadšení pro tenis si vyválčil zaslouženě toto místo. Už na minulém deblovém turnaji prokazovali slušnou výkonnost.

Bronzový stupínek obsadil slepený pár. Bojovník David Gregor se dal pro turnaj dohromady s Rendou Ötwösem. Oba jsou zkušení deblisté, a tak předpokládaná nesehranost nehrála roli. Naopak. David byl pohodový parťák a oba předvedli společně slušnou tenisovou kvalitu a fungovali jako tým.

Stříbrní byli největší favorité – „střelci“ – kteří se nebojí přitvrdit a hrát razantně. Marek Svoboda hrál s německým partnerem Michaelem Bergerem, na kterém je vidět, jak má tenis rád. Prohráli jen jeden zápas. Možná jim chyběla trocha trpělivosti v rozhodujícím zápase, protože jinak hráli výborně.

Vítězství si odnesl překvapivě pár Pavel Pekárek s Petrem Sršněm. Pavel je kvalitní agresívnější hráč a Petr – nejstarší hráč na hřišti – je uvážlivý a přemýšlivý tenista, který je schopen udržet míč dlouho ve hře. Pavel ho pak výtečně doplňoval na síti. Vyhráli všechny zápasy a vítězství si zasloužili. Tento pár bych opravdu na vítězství před turnajem netipoval, ale jejich hra v koncovkách setů dopadla vždy pro ně dobře a bez ztráty zápasu turnaj vyhráli.

Všichni si výborně zahráli. Turnaj skončil kolem třetí hodiny, tak jsme si dali naši oblíbenou pizzu, trochu jsme prodebatovali tenis a rozešli jsme se domů. Za 14 dní nás čeká poslední singlový tenisový turnaj 28. září, na který se můžete také přihlásit. Počasí bude pěkné, tak si určitě dobře zahrajeme.
O všech turnajích, výsledcích a vašich možnostech si přijít s námi zahrát se dozvíte na našem turnajovém webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/

za Organizační tým tenisových soutěží na Slovance
TC HORNETS, z.s., Česká Lípa
René Ötwös a ing. Petr Sršeň
 

alt
alt
Nahoru