Sezóna dlouhodobých turnajů na Slovance zahájena kvalifikací

Verze pro tisk |

O letošní sezónu na Slovance byl opět velký zájem. Do dlouhodobé soutěže výkonnostních tenistů a tenistek se přihlásilo rekordních 70 amatérských tenistů. V soutěži hrají i někteří soutěžní tenisté (registrovaní), kteří dostali výjimku.

Dlouhodobě myslíme hlavně na naši mládež a pravidelně do soutěže dospělých zařazujeme mladé talenty, aby v zápasech s dospělými hráči zlepšovali svou hru a něco se přiučili v chování na kurtu i mimo něj. Jako příklad můžeme uvést hráče Jakuba Hájka, který každoročním zlepšováním nakonec vyhrál druhou polovinu loňské soutěže. Při rekrutu mládeže spolupracujeme s tenisovým klubem TK Slovanka Česká Lípa a pro letošní rok jsme navázali spolupráci s tenisových klubem TJ Jiskra Nový Bor.

V našich soutěžích tenisových jednotlivců máme i ženy, které hrají na velmi slušné úrovni a jsou pro muže dobrou konkurencí, či zajímavým zpestřením. V pořádaných soutěžích převažuje věk soutěžících od 33 výše a je velmi málo hráčů od 20-30 let, i když letos pár mladších hráčů přibylo. Víme, že to je v současné době bolest všech sportů. Vyrostla nám tady generace lidí, kteří dávají přednost pasivní zábavě, jež nám společnost soustavně vnucuje. V budoucnu se ukáže, jak se oni budou starat o své rodiny, o město a stát. My s tím bojujeme, snažíme se k tomuto problému aktivně přistupovat a lákat mladé lidi na atraktivitu sportu a našich soutěží. V našem městě to vidím i u jiných sportů a držím jim palce.

Tenisové kurty na Slovance jsou již od 8.4.2019 připraveny ke hře, protože nám to dovolilo krásné, skoro letní počasí. Soutěž 70 soutěžících jsme rozdělili do 4 výkonnostních divizí. Klíčem byl počet získaných bodů v loňské sezóně, jako kritérium výkonnosti tenistů. Některým hráčům se v průběhu loňské soutěže stalo, že se zranili a nemohli tak získat potřebné body a někteří hráči přišli do našich soutěží až letos. Pro ty byl určen turnaj – kvalifikace - a ten dal možnost dostat se hráčům do vyšší divize už na začátku dlouhodobého turnaje. Nezapomněli jsme ani na divoké karty do jednotlivých divizí pro hráče, o kterých víme, že je jejich výkonnost na dostatečné úrovni, aby v dané divizi konkurenčně obstáli.

Ve sváteční slunný pátek 19.4.2018 se rozehrál kvalifikační turnaj o 1. divizi s 8 soutěžícími o 4 postupová místa. V soutěži byli tito hráči: Stanislav Mejzlík, Filip Nešněra, Stanislav Peřinka, Michal Tupý, Václav Hladík, Vladimír Jerman, René Ötwös a také jedna žena Zuzana Zapletalová. Všichni přihlášení by mohli hrát 1. divizi a určitě by v ní neudělali ostudu. Byl to tedy boj 8 herně vyrovnaných soutěžících.

Systém pro odehrání turnaje byl zvolen tak, aby hráči odehráli dva nebo maximálně tři zápasy. Byl zahájen vyřazovacím pavoukem s 8 nalosovanými soutěžícími systémem na dvě porážky s opravným pavoukem. Dvěma vítězstvími za sebou si postup do 1. divize vybojovali – nováček Filip Nešněra a vynikající Zuzana Zapletalová. V opravném pavouku si zaslouženě vybojoval postup Stanislav Mejzlík a ve vyrovnaném souboji s Vláďou Jermanem René Ötwös, který ho těsně porazil. Zbylí 4 hráči se kvalifikovali do 2. divize a budou mít šanci se svými výkony v turnaji posunout výše v Play Off. Výsledky a podrobnosti kvalifikačního turnaje naleznete v našem článku na turnajovém portále ZDE

Po odehrání kvalifikace jsme provedli losování jednotlivých divizí do skupin. Všechny divize jsou rozděleny do dvou skupin. První tři mají dvě skupiny po 9 soutěžících a 4. Divize je rozdělena na dvě skupiny s 8 soutěžícími. Na výsledek losování se můžete podívat zde , kde uvidíte zároveň všechny soutěžící, kteří s námi hrají.

Sezóna dlouhodobého turnaje jednotlivců TSC Slovanka nám tím začala. Soutěžící se na něj určitě těšili a většina tenistů hraje raději venku na sluníčku než v zimě v hale. Rozeslali jsme hráčům instrukce a rozpisy zápasů k turnajům. Pro organizaci turnaje máme navržen z loňska osvědčený prolínací konkurenční systém, kde hráč ze 4.divize postupným zlepšováním může postoupit do play-off 1.ligy a vyhrát druhou polovinu turnaje. Připravili jsme informační web, možnost zapisování svých výsledků přes webový portál a teď už je to jen soutěžících, jak k soutěži přistoupí.

Přejeme všem našim soutěžícím hezké zážitky ze hry a minimum zdravotních problémů, aby mohli sezónu zahrát podle svých představ. Ostatní zájemce o krásný tenisový sport pozveme včas na naše jednodenní turnaje jednotlivců a čtyřher na Slovanku.

za Organizační tým tenisových soutěží na Slovance
TC HORNETS, z.s., Česká Lípa
René Ötwös, Ing. Petr Sršeň a Ing. Michal Tupý
 

Nahoru