Úspěchy českolipských baby tenistů

Verze pro tisk |

V posledních 2 týdnech se výjimečně dařilo našim malým nadějím.

Minulý týden se uskutečnil oblastní přebor kategorie baby tenisu (8-9 let) a reprezentantka sdružení POWER for SPORTS Česká Lípa Bára Zajícová ve velké konkurenci dosáhla vynikajícího výsledku a to 3. místa. V semifinále prohrála až v tie-breaku a jen o vlásek ji unikla finálová účast. I přesto se ale z 3. místa kvalifikovala na Mistrovství České republiky v baby tenisu. Gratulujeme.

V týmové soutěži v této kategorii se v neděli 26. května od 13h uskutečnil mistrovský zápas, který měl rozhodnout o účasti českolipských dětí v bojích o kvalifikaci na mistrovství České republiky družstev. Naše družstvo, jehož hráči reprezentují sdružení POWER for SPORTS Česká Lípa, nastoupilo ve složení: Filip Kneifl, Barbora Zajícová, Lukáš Baier a Jan Dušek. Ve svém prvním zápase náš tým jasně porazil družstvo tenistů z Libochovic a ve druhém zápase dne se děti utkaly s týmem LTK Teplice, který měl rozhodnout o postupujícím do krajského semifinále.

Po 4 dvouhrách byl stav nerozhodný 2:2 s tím, že naše děti měly v součtu her o 3 body navíc. Rozhodnout měly tedy 2 poslední čtyřhry. První čtyřhru náš pár prohrál 2:6 a čekalo se na výsledek poslední čtyřhry. Dvojice Lukáš Baier a Jan Dušek prohrávali již 1:4, ale v bouřlivé atmosféře dokázali zápas otočit ve svůj prospěch 6:4 a tím při rovnosti bodů na zápasy 3:3 českolipští zvítězili o jeden jediný bod.

Všichni naši malí tenisté se prezentovali fantastickými výkony a výborně rezprezentovali své město, za což jim děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších bojích.

Za POWER for SPORTS

Martin Muzikant

alt
alt
Nahoru