Vydařený singlový turnaj U Ploučnice opanoval Jan Čejka

Verze pro tisk |

Sobota 20. července patřila v areálu U Ploučnice vyznavačům kvalitního tenisu. Na programu zde byl totiž otevřený turnaj ve dvouhře pro rekreační hráče pod patronátem neziskové organizace Tenisová rodina, kterého se zúčastnilo celkem 16 nadšenců. Nejednalo se však pouze o místní rodáky. Ve startovní listině nechyběli borci z Chomutova, Hrádku nad Nisou, Mimoně či Nového Boru. Dorazil dokonce účastník z dalekého Jičína. Toho ovšem nakonec do hry nepustilo zranění.

Celý turnaj se odehrával v tradičně velmi přátelské atmosféře. Zápasy se odehrály bez velkých prodlev a sobotní zápolení tak mělo i díky využití všech čtyř kurtů velmi plynulý spád. Po základních skupinách se ke slovu dostaly boje o poháry a medaile. Prvně jmenované ceny se týkaly těch, kteří v první fázi turnaje obsadili ve skupině první a druhé místo, o cenné kovy bojovali hráči na třetí a čtvrté pozici. V obou částech pavouka tak bylo o co hrát.

V pavouku takzvané útěchy, kde se bojovalo o medaile, se prosadili zejména hráči z Chomutova. Pro zlato si nakonec dobrými výkony v druhé části došel Daniel Mondok, který v závěrečném utkání přetlačil pro sebe dobře známého soupeře Michala Uhlíře. Bronz pak vybojoval další hráč z tohoto města Luboš Kvapil.

Výbornou formu potvrzoval od prvního do posledního zápasu Jan Čejka z Hrádku nad Nisou. Turnajem totiž proplul bez ztráty jediného zápasu. Ve finále ale musel k dosažení trofeje vynaložit všechny své síly, domácího hráče Davida Gregora ovšem dokázal v napínavé koncovce přece jenom porazit. Třetí místo uzmul hráč vietnamské národnosti Jimi Pham

Sobotní klání se stalo skvělou propagací tenisu a sportu v České Lípě. Na každého účastníka čekal i pamětní list se jménem a podpisy všech aktérů. V blízké době budou Tenisovou rodinou pořádány další turnaje. Už 31. srpna je na programu mužská čtyřhra, o čtrnáct dnů později pak figuruje v termínové listině týmová soutěž. Registrace do obou akcí jsou pro všechny zájemce stále otevřené. Přijďte proto aktivně strávit den v příjemné společnosti a férově poměřit své dovednosti s ostatními!

Finále o poháry:
Čejka – Gregor 6:4

Finále o medaile:
Mondok – Uhlíř 6:4
 

Nahoru