Autodrom Česká Lípa přivítá evropskou elitu

Finále evropského rallycrossu zavítá 18. – 19. 9., stejně jako poslední dvě sezony, na sever Čech, na Autodrom Sosnová u České Lípy.

„Žádná motoristická duše nesmí na tomto svátku motorismu chybět. Vezte, že budete mít jedinečnou šanci opět shlédnout souboje nesilnějších speciálů vůbec. Můžete se těšit na tvrdé souboje severských jezdců napříč divizemi, kterým bude chtít znepříjemnit život celý zbytek Evropy včetně českých hvězd rallycrossu,“ uvedl za pořadatele Jan Mochan z Global Assistance Racing Areně Sosnová.
Podle něj návštěvníky  čeká velké finále v Sosnové, bude se rozdělovat posledních 20 mistrovských bodů v každé divizi, které rozhodnou o titulech Mistra Evropy.
Poslední závod uzavře evropský šampionát, v jehož kalendáři najdeme deset podniků ve Velké Británii, Portugalsku, Francii, Rakousku, Maďarsku, Švédsku, Belgii, Německu, Polsku a ČR.
„Každým rokem se sosnovský autodrom vylepšuje a modernizuje, aby byl ve stoprocentním stavu na finálový závod. Tak třeba přes zimu probíhala rekonstrukce nezpevněné části, která dostala nový šotolinový povrch. Právě tato část tratě patří při rallycrossu k nejatraktivnějším z celého okruhu,“ upozorňuje Jan Mochan.

Společnost Autodrom Promotion je podle něj odhodlána udělat pro finálový závod maximum, aby v hodnocení pořadatelů skončila co nejvýše, minimálně do šestého místa, které automaticky zaručuje zařazení do kalendáře Mistrovství Evropy pro rok 2011. Zájem dalších evropských zemí o pořádání vrcholného rallycrossového podniku každým rokem roste, a tak by byla škoda o tuto příležitost přijít.

Generálkou na připravované finále evropského šampionátu byl úvodní závod Mezinárodního mistrovství České republiky a FIA – Zóna Střední Evropa, ve dnech 23. a 24. dubna. Závodu Mogul Rallycross Sosnová se tehdy zúčastnilo sedmdesát jezdců nejen z ČR, ale také z Rakouska, Maďarska, Polska a Norska.