Čtyři kola do konce

Verze pro tisk |

Uplynulý víkend byl opět ve znamení bojů nejvyšší šachové soutěže České republiky extraligy 2010/2011. V domácím prostředí jsme poprvé v historii přivítali tým Mahrla Praha, který se musel obejít bez své jedničky velmistra Davida Navary.

V zápase jsme jednoznačně dominovali a zvítězili 5,5:2,5. První výhru v letošní sezoně si za Novoboráky připsal ruský velmistr Nikita Vitiugov.

V nedělním sedmém kole jsme hostili ambiciózní tým z Lysé nad Labem. V tomto dramatickém zápas nás opustilo potřebné štěstíčko, když jsme nadějné vedení 2:0 nedotáhli do vítězného konce. Soupeři se podařilo poslední dvě partii vyhrát a srovnat tak skóre na konečných 4:4.

V pondělí náš tým cestoval na dohrávku pátého kola do Turnova. Patrně se projevila zdravá naštvanost z nedělní remízy, jelikož jsme turnovský tým doslova smetli 7:1.

V extraligové tabulce nám po sedmi odehraných kolech patří průběžná první příčka. Do konce sezony zbývají čtyři kola a právě březnové dvoukolo bude dosti klíčové. Zavítáme do Ostravy, která jako jediná s naším týmem drží v letošní sezoně krok.

Nahoru