Mezinárodní závod v automobilovém driftování

Verze pro tisk |

Druhá červencová sobota na závodním okruhu v Sosnové u České Lípy patří mezinárodnímu závodu DOTZ DRIFT BATTLE. Po dvou letech mají diváci příležitost vidět v České republice řidičské umění elitních evropských pilotů a jejich výkonné driftovací speciály na místě, kam tento sport patří – na závodním okruhu.

Autodrom v Sosnové, který má mezi závodníky i fanoušky motoristického sportu dobré jméno, bude jistě důstojným místem souboje jezdců DOTZ týmu, dalších elitních drifterů ze šesti zemí Evropy s kompletní českou špičkou driftu. O trofeje vítězů svedou nelítostné boje úřadující mistr evropské série King of the Europe Ádám Kerenyi v barvách Dotz Drift Teamu, Norbert Kováčik vicemistr slovenské série, Standa Bezouška a Zdeněk Wertheim – mistr a vicemistr ČR v driftování, američan Jazz Williams, půvabná maďarská drifterka Nikolett Szántó a další mistři smyku.

 Pořadatelem tandemových soubojů závodních automobilů v řízeném smyku je Czech Drift Motorsport o.s., hlavními partnery závodu pak společnost ALCAR BOHEMIA, s.r.o. ze skupiny ALCAR - největšího evropského dodavatele ocelových a litých kol pro aftermarketový trh pro osobní vozidla, značka JÄGERMEISTER, DDPNEU a Autodrom Česká Lípa. Mezi významné partnery patří značkyOriflame, LEDVISION, společnosti WERTHEIM, Red Bull a Kageki-Racing.Mediálním partnerem závodu je Český Rozhlas – Radiožurnál a Zelená vlna.

Hlavnímu závodu budou předcházet tréninkové a kvalifikační jízdy. Areál autodromu bude otevřen pro veřejnost v 8.00 hod. – kvalifikační jízdy následují po slavnostním zahájení závodu od 10.30 hod. Účast v hlavním závodu  DOTZ DRIFT BATTLE si zajistí nejlepších 16 jezdců z kvalifikace, ve které porota zhodnotí souvislost, plynulost a velikost úhlu smyku automobilu, přesné projetí kolem kontrolních bodů, množství kouře od pneumatik i celkový dojem z výkonu jezdce. Tandemové vyřazovací souboje začínají v 13.00 hod., kde jezdci startují po dvojicích společně (!) a jejich úkolem v jednotlivých jízdách je přesně zkopírovat jízdu vpředu jedoucího jezdce v souvislém přetáčivém smyku. Jezdci, kteří prohrají tandem battle v prvním kole, končí v závodu – ostatní se postupně utkají o první až osmé místo celkově.

Závodem diváky provede vicemistr světa v beatboxu Petr Nasty Cerha, který předvede i svou speciální show. Odpolední blok zahájí vystoupení BASTA CHEERLEADERS (28násobné mistryně ČR v cheerleadingu). Připraveno je divácké SMS hlasování o nejoblíbenějšího jezdce závodu, slosování vstupenek, půjčování dvoukolek Segway, DRIFT TAXI a kamerový on-line přenos detailních záběrů ze závodní dráhy na velkoplošnou obrazovku. Čas kdy utichnou motory závodních speciálů, vyplní vystoupení DJ s podporou profesionálního sound-systému. Vítězové z řad diváků dostanou možnost svezení ve skutečném driftovacím speciálu pilotovaném jedním ze závodníků v ostré jízdě na závodní trati!Těšíme se na setkání s Vámi 10. Července 2010 v Sosnové u České Lípy! Více nejaktuálnějších informací je k dispozici na webu promotéra www.czechdrift.cz.

Nahoru