Premiéra v nové hale se nepovedla

V sobotu a neděli se premiérově v této sezóně představily na domácí palubovce mladší žákyně TJ DDM Česká Lípa, které hájí barvy našeho města v basketbalové lize mladších žákyň. A premiéra to byla dvojnásobná, poprvé se hrálo v nové hale a byly to i první ligové zápasy hrané před domácím publikem.

V sobotu je čekal 1. soupeř ze západních Čech a to tým Klatov. Družstvo Klatov je v aktuální tabulce těsně nad českolipským týmem a tak zápas sliboval drama. A drama to také bylo, a to dokonce na dvou „frontách“. To první se odehrávalo na palubovce, kde domácí hráčky hrály vyrovnanou partii se soupeřkami. První čtvrtina se hrála v režii domácích hráček, ale další pak už převzaly otěže zápasu hostující hráčky. Domácím svazovala ruce nervozita a plné hlediště – na premiéru se přišlo podívat opravdu hodně diváků (nejen rodičů, ale i kamarádů a známých). Ti však viděli hru plnou chyb a nepřesností na obou stranách palubovky, bohužel však na straně hostí byl jejich počet výrazně menší. To se i odrazilo na skóre zápasu, zatím co první čtvrtina skončila 18:13 pro domácí, další už vyzněly jednoznačně pro hostující tým. V poločase byl vývoj zápasu už „otočený“, Klatovy vedly 22:28 a ačkoli se domácí snažily korigovat vývoj, vlastní chyby je v tomto úsilí srážely zpět.  Na konci zápasu bylo na světelné tabuli skóre 58:69 pro hostující tým.  Ale to nebylo jediné drama, které se ten večer odehrálo, druhé a možná i stejně náročné prožívali zapisovatelé při obsluze nové světelné tabule, která však během zápasu několikrát vypadla a bylo nutné ji znovu restartovat. Hráčky v tomto čase stály bezradně na palubovce a čekaly, až se bude moci znovu hrát, stejně tak i těch cca 100 diváků mohlo jen bezmocně přihlížet. Zápas, který běžně trvá 90 minut, byl najednou o cca 30 minut delší. Takto si nikdo premiéru v nové hale nepředstavoval!

Nedělní zápas pak nepřinesl žádný zásadní zvrat a to ani ve hře domácích a ani ve fungování světelné tabule. Tentokrát byl soupeřem druhý tým tabulky a to DBaK Plzeň.  Českolipská děvčata se poučila ze sobotního zápasu a do poloviny zápasu byla pro plzeňské vyrovnaným soupeřem. Vstup do zápasu byl sice katastrofální (po 6 minutách hry prohrávaly o 10 bodů), ale do konce čtvrtiny se podařilo skóre srovnat a i celou následující čtvrtinu pak držet krok. Osudným pro tento zápas se stala 3.čtvrtina, kdy soupeřky navýšily svůj náskok na 9 bodů a domácím došly síly. Čtvrtá čtvrtina pak byla ve znamení snah hráček TJ DDM o dotažení náskoku plzeňských, ale při útoku zapomínaly na obranu a dostávaly „laciné“ koše z rychlých protiútoků, a tak místo aby se skóre vyrovnávalo, tak rozdíl narůstal. Tomu nepřidalo ani opětovné vypadnutí světelné tabule a nakonec byli všichni rádi, že už mají tento víkendový dvojzápas za sebou. Doufejme, že na tento víkend hráčky brzo zapomenou a začnou nás diváky rozradostňovat svými lepšími výkony a že i v technické zázemí nové haly dojde k nápravě.