Velkou cenu Libereckého kraje vyhrál valach Cheri Rules

Verze pro tisk |

Dostih o Velkou cenu Libereckého kraje, která se dnes jela náhradou za propršenou akci 7. a  8. srpna, vyhrál na Dostihovém závodišti v Mimoni osmiletý hnědák valach Cheri Rules ze stáje Filip  v sedle s mladou amatérkou Pavlínou Filipovou. Hlavní cenu vítězce předal hejtman LK Stanislav Eichler a majitel mimoňského hřebčína Zbyněk Pulec.

Akci pod záštitou krajského radního pro zemědělství a životní prostředí Jaroslava Podzimka pořádal Liberecký kraj, Pulec hřebčín Mimoň a Město Mimoň.

„Byl to skvělý zážitek, oceňuji výkon mladičké žokejky v sedle vítěze, která prokázala velký talent o odvahu ve finiši,“ řekl hejtman.

Na programu byly rovinné, překážkové i klusácké dostihy.

Již podruhé pořadatelé ocenili dámské klobouky žen a dívek, které se přišly podívat na dostihové odpoledne v nejrůznějších efektních pokrývkách hlavy. Porota ve složení Jaroslav Bureš, rodák z Mimoně, bývalý ministr spravedlnosti a kandidát na prezidenta ČR, hejtman LK Stanislav Eichler a starosta Mimoně František Kaiser vybrala trojici nejzajímavějších. Ceny si odnesly   Viktorie Dolečková  z Loužnice – Ralsko, Lucie Pejchalová z Brniště a Petra Hurtová z Ploužnice, části města Ralsko.

Ani nejmladší návštěvníci nepřišli zkrátka, pořadatelé připravili za krásného slunečného počasí zajímavý program - projížďky na koních a další atrakce. Vše skvěle doprovázela country skupina Ruksak.

 Mgr. Jiří Langer

tiskový mluvčí Libereckého kraje

Nahoru