iGymnázium Česká Lípa (42. týden)

Verze pro tisk |

Ekokřečci uspěli v soutěži Brána k druhým. Stolní tenisté postoupili do kraje. Nový Zéland - země dlouhého bílého oblaku. Maturanti nacvičovali při Vektoru. Kdo je na škole nejlepší piškvorkář? Kdo si cvičil paměť?

NIDM (Národní institut dětí a mládeže) v letošním roce vyhlásil první ročník soutěže Brána k druhým. Jedná se o akci pro dětské týmy, které se angažují v oblasti ochrany životního prostředí, v oblasti komunitní a sociálně zdravotní.

Za naši školu se přihlásila magistra Lenka Tulková se svým družstvem Ekokřečků a se svými aktivitami v oblasti ekologie uspěli mezi 18 týmy z celé republiky, z nichž porota vybírala pět nejlepších.

Naši Ekokřečci jsou pozváni na 21. listopadu do Prahy k převzetí cen. Vice informací o této soutěži též zde.

Zde je ještě tabulka, z níž je patrné, že Ekokřečci získali od desetičlenné poroty nejvyšší počet bodů:


Další úspěch z minulého týdne je sportovní - družstvo našich ve složení Václav Hruška (VIII. B), Ondřej Bičiště (VII. A) a Jan Lepšík (VI. B) zvítězilo v okresním kole turnaje ve stolním tenisu. Postupují do krajského kola a my samozřejmě doufáme v dobré umístění i tam.

Ve středu se na naší škole hodně hrály piškvorky - probíhalo totiž školní kolo  mezi studenty tolik oblíbené  hry. Každá třída mohla vyslat maximálně pět soutěžících. Klání organizovali sami žáci a celkovými vítězi se stali Matyáš Nacházel a Art Pozdnyakov z oktávy A a Ondřej Zapadlík ze 4. A.

Maturanti měli závažnější program. Kromě výuky se od středy 10. října každý den podrobují testování s názvem Vektor - Modul 4. Jde o testy známé a profesionální společnosti Scio, která pro nás v minulých letech připravovala i testy pro přijímací zkoušky. Testování vektor v modulu 4 nám slouží jako ověření výstupní úrovně žáků a samotným maturantům pak jako užitečný trénink před zkouškami na vysoké školy. Vždyť řada z nich v rámci svého přijímacího řízení používá testy Scia, a to zejména test obecných studijních předpokladů. Výsledky letošního testování, kterého se účastní stovky škol a tisíce žáků z celé ČR, budou známy okolo 10. prosince.

Studenti 3. A, septimy A a B se ve čtvrtek zúčastnili zajímavého pořadu v rámci výuky zeměpisu. Jmenoval se Nový Zéland - země dlouhého bílého oblaku a nabídla nám jej společnost Surikata z Luhačovic. Pořad propojoval živé  mluvené slovo s dalšími výukovými materiály, s fotografiemi a filmem, byl velmi vhodně zkomponován a v závěru nechyběla ani  beseda s cestovateli.

Ve čtvrtek se studenti kvinty B zúčastnili semináře s názvem Efektivní učení, rozvoj paměti a tvůrčí fantazie. Cílem kurzu byl metodický nácvik paměťových technik a jejich využití v mezipředmětových vztazích. Kvintáni se dozvěděli informace o technice paměťového příběhu, asociačních technikách či  paměťových háčcích. Lektorem byl Mgr. Oldřich Růžička z Univerzity Tomáše Batě ve Zlíně.

Nahoru