Na ZŠ a MŠ Klíč slavili Den dětí

Verze pro tisk |

1.červen je, jak známo, zaslíben dětem. Náš Den dětí začal v 8: 30. Letos jsme se rozhodli, že ho pojmeme poněkud jinak, aby si menší děti zasoutěžily a předvedly své fyzické i psychické schopnosti a starší žáci poznali, jaké je to starat se a vést skupinu těch mladších.

Učitelé a deváťáci si vybrali zajímavé aktivity, některé s málo známými jmény, např. Limbo, Píďalkování, Petanque, Tangramy, Memory game, Tančící tučňáci, Pictureka apod. Aby si to všichni užili, bylo vytvořeno 14 stanovišť, některá venkovní, jiná ve třídách. Každé skupiny se ujali jeden nebo dva starší žáci, se kterými ti mladší prošli všemi stanovišti. Za své výkony dostávali odpovídající počet bodů. 

Počasí nás nezklamalo a starší žáci nás příjemně překvapili tím, jak přejali zodpovědnost a skvěle se starali o své mladší svěřence. Jsme na ně opravdu pyšní. Po skončení zmíněných aktivit došlo na vyhlášení výsledků a udělování čokoládových medailí za tři první místa. Pro ostatní byl připraven koš plný bonbonů. 

Den proběhl v příjemném prostředí, na všech bylo vidět, jak jsou s letošním Dnem dětí spokojeni. Celkem se ho zúčastnilo 150 dětí.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru