Do zoo si v roce 2012 našlo cestu přes devadesát tisíc lidí

Verze pro tisk |

Více než devadesát tisíc lidí zavítalo za loňský rok do děčínské zoologické zahrady. Vyplývá to ze statistik, které si zoo dlouhodobě vede. Za posledních padesát let jde o třetí nejvyšší návštěvnost. Úspěšnější byla zoo pouze v letech 1972 a 2011, kdy si za zvířaty na Pastýřskou stěnu našlo cestu zhruba o tři tisíce lidí více.

Nejsilnějšími měsíci byly tradičně ty prázdninové – červenec a srpen, které přilákaly téměř sedmatřicet tisíc příchozích. Naopak nejslabším měsícem byl leden s pouhou tisícovkou návštěvníků. V porovnání s rokem 2011 si zoo vedla velmi slušně i v měsících květen a červen. V meziročním srovnání vyšla návštěvnost v těchto měsících zhruba o 5 tisíc vyšší. Nejúspěšnějšími akcemi loňského roku byla Dětská zoo a Strašidelná zoo.

Na co se mohou návštěvníci těšit letos?

Nejdůležitější dobrou zprávou je, že navzdory zvýšení DPH, děčínská zoologická zahrada v letošním roce nezdražuje. Ceny vstupného i permanentních vstupenek zůstávají na stejné výši. Drobné změny nastanou pouze dvě. První se bude týkat změny v otvírací době v měsíci říjnu, kdy se zoo rozhodla vyjít vstříc návštěvníkům a ještě relativně dobrému počasí a v tomto měsíci nechá své brány otevřené o hodinu déle. Druhá změna nastane v posunu speciální slevové podzimní akce, kdy po celý jeden měsíc mohou návštěvníci do zoo za pouhou padesátikorunu (dospěláci), děti pak za třicet korun. V letošním roce byl tento akční měsíc změněn z října na listopad.  

Co se týče novinek u zvířat, tak se mají návštěvníci na co těšit! Zoo během roku 2013 očekává příjezd nového zvířecího druhu. Návštěvnickým tahákem by se měl stát tapír jihoamerický. V současné době pro něj zoo buduje expozici po babirusách celebeských. Nový zvířecí druh by zde měli návštěvníci vidět už v první polovině roku. V souvislosti s jeho importem připravuje zoo soutěž pro školy. V jejím rámci dostanou školáci za úkol vytvořit marketingový plán k přivítání tapíra v děčínské zoo. Zajímavé nápady budou u příležitosti slavnostního otevření expozice realizovány.

Kompletní rekonstrukci čeká průlezový hrad v dětském areálu. Na své si tedy přijdou i nejmenší návštěvníci. Přestavby se na sklonku roku dočkalo i parkoviště u zoo, takže i to je příjemnou novinkou pro všechny, kdo se na prohlídku zoo chystají. Nezpevněný lesnatý povrch nahradila zatravňovací dlažba.

Kalendář akcí děčínské zoo taktéž slibuje mnoho zajímavého. Zařazeny v něm jsou nejen oblíbené již tradiční akce, ale i několik novinek. Návštěvníci by si ale rozhodně neměli nechat ujít dubnovou akci Startujeme!, na které zoo představí hlavní novinky tohoto roku. Zajímavou akcí bude naříklad i srpnová akce nazvaná Na divokém západě, kdy si budou moci příchozí užít odpoledne plné zábavy v kovbojsko-indiánském stylu. Kompletní kalendář akcí je již nyní k dispozici na www.zoodecin.cz

Nahoru