Jana, Jan a Johannes představují svá města

Verze pro tisk |

Děti milují komiksy a počítačové hry, a proto jsme je propojili a vytvořili interaktivní komiks, který představí města Svazku měst “Malý trojúhelník” Bogatynia, Hrádek nad Nisou a Žitava.

Jana z Bogatyně, Jan z Hrádku a Johannes ze Žitavy se vydají na bodu Trojzemí na dobrodružnou cestu a potká je 16 zastávek, kde musí odpovědět na zajímavé otázky. Odpovědi nelze ale nalézt pouze u počítače. Stejně jako se děti v komiksu pohybují mezi jednotlivými zastávkami, tak se vypraví účastníci hry k jednotlivým místům, aby zjistili, která z navržených odpovědí je ta správná.

Hry se mohou zúčastnit žáci od 6 do 18 let z celého regionu, nejen tedy z měst Svazku měst. Na začátku hry na: http://kleines-dreieck.eu/game se nejdříve zvolí jazyk (D/PL/CZ) a pak následuje podrobný popis hry. Účast je možná do 15. prosince. Poté se vyhodnotí všechny zaslané odpovědi. Vyhlášení vítězů proběhne v rámci novoročního setkání dětí z Euroregionu Nisa v lednu 2013.

Prezentace a představení pravidel komiksové hry proběhne ve středu, 26.09.2012, v 10:00 hodin na radnici v Žitavě v Ratssaal. Srdečně tímto zveme všechny zájemce.

Nahoru