Muzejní noc na Hradě Litoměřice – středověká krčma i divadlo

Verze pro tisk |

Mimořádný výlet do středověku nabízí Hrad Litoměřice. V rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí v sobotu 18. května na nádvoří gotického hradu vyroste středověká krčma a od 17 do 21 hodin se při svitu loučí odehraje dobový program.

Zahájí jej v 17 hodin flétnový soubor Oethos s typickými středověkými písněmi. O hodinu později vyzve návštěvníky Blanka z Valois k prohlídce hradu a zároveň se nádvořím rozezní veselé písně v podání harmonikáře. Ke středověku neodmyslitelně patří také divadlo, s hrou Ze života hmyzu před návštěvníky předstoupí Hynkovo hravé divadlo. Chybět nebude dobré pivo, hradní víno, grilované klobásky a další pochoutky. Přijměte pozvání na Hrad Litoměřice a zažijte atmosféru středověku s hudbou, divadlem, vínem, pivem a dobrou náladou!
Hrad Litoměřice, původně královský hrad, byl vystavěn pravděpodobně ve 2. polovině 13. st. za doby vlády Přemysla Otakara II. Po staletích chátrání prošel v roce 2011 kompletní rekonstrukcí. Středověkými připomínkami jsou třeba hlavní vstupní brána ze 14. století nebo salonek s gotickou kaplí. Dnes je hrad nepřehlédnutelnou dominantou městské památkové rezervace, provozuje jej Centrum cestovního ruchu Litoměřice a slouží jako moderní kulturní a kongresové centrum.

Nahoru