Program v Drážďanech po povodni

Verze pro tisk |

Většina drážďanských kulturních památek fungovala i během povodní bez omezení. Drážďanské centrum zůstalo tentokrát před velkou vodou uchráněno. Provoz obchodů a nákupních pasáží v centru, ani na Prager Strasse, nebyl povodní nijak omezen.

Před následky povodní tak byly tentokrát uchráněny například budovy Státních uměleckých sbírek. Důležité to bylo především u Galerie Noví mistři a Obrazárna Staří mistři v budovách Albertinum a Semperbau v areálu Zwinger. Rovněž Semperova opera přečkala povodňovou vlnu bez úhony a nynější představení »Rosenkavalier« (Růžový kavalír) se bude 16. června hrát již s kompletní scénickou výstavbou. Během povodní totiž nebylo možné kvůli protipovodňovým systémům přepravovat kulisy. Právě tyto výše zmíněné stavby utrpěly v Drážďanech při povodních v srpnu 2002 největší škody.

Uliční festival »BRN« (Bunte Republik/Pestrá republika) v městské části Neustadt se koná o tomto víkendu tak, jak bylo původně plánováno. „Slavit sem přijdou zajisté i tisíce lidí, kteří se v různých drážďanských čtvrtích zorganizovali, aby společně pomocí bariér z pytlů s pískem ochránili své město před povodní. Toto nasazení je opradu potěšujícím znamením pro budoucnost Drážďan“ oceňuje angažovanost obyvatel během povodní šéfka společnosti Dresden Marketing GmbH Bettina Bunge.

Sobotní »Piknik s klasikou« před Skleněnou manufakturou rovněž nebyl odložen a podle předpovědi počasí by mělo být dokonce příjemně slunečno.

Festival labských strání »Elbhangfest« se uskuteční dle plánu o posledním červnovém víkendu (28.–30.06.2013).

Zaplavena byla drážďanská pevnost pod Brühlovou terasou a v současnosti se čeká, až voda opadne. Rovněž části parku Grosser Garten (Velká zahrada) jsou zatím nepřístupné. Do 17.06. bude ještě uzavřen park a zámek v Pillnitz.

Přesto měly Drážďany při nynější povodni více štěstí než ostatní středoevropské regiony v České republice, Rakousku, Maďarsku a Německu. „Přejeme  ostatním povodní postiženým regionům hodně štěstí, především aby se současná situace co nejrychleji zlepšila“ řekla tisková mluvčí Karla Kallauch za Město Drážďany.

Nahoru