Toulavý kočárek s Adélou

Verze pro tisk |

Jednou z oblastí činnosti Klubu českých turistů je podpora rodinné turistiky a jedním z projektů je Toulavý kočárek navazující na předchozí Toulavý náprstek. Cílem je vytvořit výletní trasy, které rodiče mohou projet i s kočárkem a protože rodina mívá s sebou i další děti, pak musí být trasa zajímavá i pro ty starší.

V sobotu 3. října pořádá českolipský odbor turistů už 20. ročník akce S Adélou Českolipskem a mimo řady tras pro cyklisty a starší turisty připravil jednu kratší trasu splňující kritéria Toulavého kočárku. První část her bude na zahradě vily Adéla na Děčínské, odkud trasa vede na okraj Svárova, na Hubertovu naučnou stezku. Tady, díky podpoře Městských lesů Česká Lípa, budou mít děti možnost po splnění drobných úkolů opéct si buřtíka.

Tato turistická akce byla letos zařazena i do dalšího z mnoha programů KČT „Dvoustovka“. Z mnoha stovek pochodů po celé republice bylo vybráno a podpořeno ústředím 200. Jsou u nás turisté, kteří postupně absolvují tyto pochody a získávají pak odznaky různých stupňů. Mnozí z nich zároveň plní podmínky výkonnostní turistiky i oblastních turistických odznaků. Takový oblastní odznak, pojmenovaný Českolipsko, spojený se záznamníkem na razítka máme k dispozici už 17 let. Ten výletníkům nabízí poznání 72 zajímavých lokalit a může být plněn bez omezení lhůty. A nejen pěšky. 

Nahoru