Vísecká rychta přivítá velikonoční návštěvníky

Verze pro tisk |

Týden před Velikonocemi, v sobotu 23. 3. se uskuteční od 10 do 16 hodin Velikonoční jarmark na Vísecké rychtě. Tak jako každý rok se budou na návštěvníky těšit žáci kravařské základní školy, kteří z rychty vynesou smrtku a shodí ji do potoka.

Poté se do čela průvodu dostane nazdobené líto, které bude doneseno do kravařského kostela. Hudebně budou den provázet mladí muzikanti ze ZUŠ Žandov.

Návštěvníci řemeslného jarmaku na Vísecké rychtě budou mít příležitost si zakoupit velikonoční kraslice, pomlázky nebo ze dřeva soustružené výrobky. K ochutnání budou připravené velikonoční pochutiny a na místě bude také vyhlášený řeznický mistr Vráťa Douša. Vlastní pečivo si ale budou moci upéct i sami návštěvníci. Pro děti a jejich rodiče bude připravena celá řada výtvarných dílen, ve kterých si budou moci vytvořit další zvykoslovné předměty a podílet se také na zdobení líta, symbolu znovuzrození přírody po zimním spánku.

Velikonoce na Vísecké rychtě pořádá a k návštěvě Vás zve Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě příspěvková organizace Libereckého kraje.

Vísecká rychta přivítá velikonoční návštěvníky
Nahoru