Vystoupejte v noci na Klíč

Verze pro tisk |

Už jste někdy byli na Klíči v noci? Pojďte s námi stoupat noční krajinou Lužických hor až ke hvězdám do výšky 759 metrů.


Kulturně – sportovně – společenská akce NOČNÍ VÝSTUP NA KLÍČ, jejíž 5. ročník se koná v sobotu 31. července večer od 22 hodin. Sraz účastníků výstupu je v 21,40 na dětském hřišti v Arnultovicích (ulice Žižkova a K Vodárně) v Novém Boru. Účastníky čeká pestrý program.
U kamzičí studánky nebude chybět občerstvění, které budou podávat lesní žínky a kouzelný skřítek. Podávat se budou koláče, sladkosti, křišťálová voda z hlubin Klíče, šťtáva z lesních plodů a pro dospělé něco ostřejšího. Po celou dobu výstupu bude nad poutníky bdít kouzelný páter a opatrovat je před lesními bludičkami. Na vrcholu čeká každého pamětní list a nebude chybět ani překvapení, soutěž a vyhlášení nejmladšího, nejstašího a nejvzdálenejšího poutníka. Předpokládaný návrat je kolem jedné hodiny ranní zpět na hřiště. Akce se mohou zúčastnit i děti v doprovodu rodičů. Pozor na doporučenou výbavu, bez které se nebude možné akce zúčastnit: čelovka nebo baterka, kvalitní obutí a dostatek sil vyjít nahoru a dolu. Akce je spolufinancována z grantového fondu města Nový Bor.
Pořadatelé žádají o potvrzení účasti aspoň den dopředu na email ski.polevsko@email.cz nebo sms na tel. 604 375 303. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Podrobné informace na internetových stránkách www.nocnivystupnaklic.estranky.cz
Další akcí polevských běžkařů je 14. srpna 24. ročník Kytlického minitriatlonu, kterého se účastní jednotlivci i družstva. Přijďte ukázat do Kytlic, co ve vás je. Více na www.kytlickyminitriatlon.bikebase.cz.

Nahoru