Zákupské slavnosti nabídnou program z minulosti i současnosti

Verze pro tisk |

Historický program i zábavu pro celé rodiny nabídnou již XIX. Zákupské slavnosti 2015 pořádané u příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o Zákupech.

V pátek 11. září slavnosti zahájí koncert na nádvoří Státního zámku Zákupy, na kterém vystoupí Českolipský dětský sbor. Hlavní program připadá na sobotu 12. září, kdy se mohou návštěvníci přijít bavit na zákupský zámek a odpoledne na koupaliště. Zákupské slavnosti si nenechají o víkendu ujít ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní Alena Losová.

Na zámku v Zákupech se v dopoledním programu přenesou návštěvníci do minulosti. Historicky laděný program, včetně dobových stánků, tady budou od 9.00 do 18:00 hodin. Lidé si připomenou výročí 115 let od svatby Františka Ferdinanda d´Este s hraběnkou Chotkovou. Uvidí živé obrazy z našich dějin, které mají vztah k městu Zákupy, zájemci dostanou šanci napsat si pohlednici inkoustem z kalamáře perem na násadce. Dále program zpestří módní přehlídka, vystoupení c. a k. vojenské kapely či vystoupení flašinetáře.

Zámecké prostory obsadí také mezinárodní výstava jiřin, jejíž slavnostní zahájení je naplánováno na 11:00 hodin. Ještě o hodinu dříve se odehraje i slavnostní vernisáž česko-německé výstavy obrazů Helgy Santel z Leverkusenu a Ivana Kalvody z Prahy. Vařit budou na zámku také guláš a v jednu hodinu po poledni mohou lidé diskutovat s historiky o nejstarších dějinách Zákup na česko-německé besedě.

Koupaliště bude patřit interpretům moderní doby, stánkařům a pouťovým atrakcím. Připraveno je hudební vystoupení DUA Amis známé z TV Šlágr, skupin Sortiment, Michal David revival, rappera Johnyho Machette, zpěváka Martina Haricha, kapely Jelen se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou a v samém závěru slavnosti rozproudí show Ozzy Ozbourne revival Praha.

V 15:30 hodin bude vyhlášena prestižní cena města a v 21:00 hodin vystřelí k obloze ohňostroj. Doprovodným programem celé akce je i připomenutí 80. výročí založení organizace Junák – český skaut, z.s. v Zákupech.

Vstupné je zdarma.
 

alt
Nahoru