Dorost ovládl novoborskou Jiskru

Na předposlední turnaj sezony se českolipští dorostenci vydali do novoborské Jiskry, kde je čekaly dva naprosto odlišné zápasy. První proti silnému Liberci, který stále pomýšlí na účast na republice, a druhý proti Mostu krčícímu se na chvostu tabulky. Hlavními hnacími motory úspěchu měla být jak početná divácká kulisa, tak částečná znalost ne zrovna kvalitní palubovky.

FBC Česká Lípa 7:3 Floorball club Liberec
Do zápasu jsme nastoupili s vědomím toho, že pokud si chceme udržet dobrou pozici na republiku, tak musíme toto utkání nutně vyhrát. K tomu nám měli dopomoci dva hlavní pilíře naší hry, kterými mělo být: hrát trpělivě s míčkem a nepouštět do střel nejnebezpečnějšího hráče hostí a zároveň juniorského reprezentanta ČR, Davida Ježka.
Začátek utkání byla taková oťukávaná mezi oběma soupeři, kteří spolu hráli vůbec první zápas v tomto ročníku. Českolipští matadoři si pečlivě plnili pokyny trenéra Slaného a proto na sebe první branka nemohla nechat dlouho čekat. Ta přišla v čase 7:02, kdy se vyhození jednoho z libereckých obránců odrazilo od Merlíčka do branky bezmocného Fetra. O tři minuty později zaúřadoval znovu kapitán Merlíček, a když se poté trefil střelou k tyči Sviták, střídačka jásala radostí. Ta však trvala jen necelou minutu, když se po standartní situaci trefil utěšenou ranou “od modré“ Ježek.
Branka “do šatny“ nás však nijak nepoložila, hráli jsme si stále svojí hru a Liberec pustili k balonku jen sporadicky. Po jednom z mnoha útočných výletů Tichého nastala standartní situace v libereckém brankovišti a stejný hráč poslal balonek bekhendem do sítě. Do třetí třetiny jsme šli s vedením na svém kontě a náš tlak se neustále více a více stupňoval. Do konce zápasu se ještě trefili Mach, Tichý a v oslabení Vnuk svojí typickou střelou nad nohu brankáře. V utkání jsme tedy splnili očekávání trenéra i fanoušků a dokráčeli si pro zasloužené 3 body.
Střely na branku: 32:13
Kanadské bodování: Merlíček 2+0, Tichý 2+0, Mach 1+1, Vnuk 1+0, Sviták 1+0, Novák 0+1, Krčál 0+1

FBC Vipers Most 2:17 FBC Česká Lípa
Když by se někdo z diváků podíval na střídačku Mostu, asi si by si musel říct, že nepřijeli hrát zrovna útočný florbal. Mostečtí totiž přijeli do Boru v úctyhodném počtu pěti hráčů do pole. Všem nám tedy bylo jasné, že nám dají zavzpomínat na nadílku, kterou jsme nadělili před pár měsíci Rokycanům.
Utkání začalo v poklidném tempu, borci z FBC drželi míček na svých holích a nevypadalo to, že by se o něj chtěli s někým dělit. První branka přišla v čase 5:32, když se po nahrávce Merlíčka trefil Novák. Utkání se odehrávalo za hrozivého tempa, místy mohlo někomu připomínat trénink mladších žáků. Po dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 1:8, což bylo vzhledem ke kvalitě soupeře velice nelichotivé. Proto provedl zaskakující kouč Nágr několik změn a českolipský brankostroj se znovu rozjel. Třetí třetinu vyhrálo FBC poměrem 1:10 a až v této části předváděli hráči koukatelný a divácky atraktivní florbal. Skóre se tedy zaseklo na čísle 17, ale nebýt mizerné 1. a 2. části v našem podání, jsem si jistý, že by Most odešel s třicítkou.
Střely na branku: 14:41
Kanadské bodování: Merlíček 4+3, Tichý 2+5, Mach 1+1, Vnuk 2+2, Sviták 0+1, Novák 2+4, Beránek 4+2, Kotera 1+0, Hybš 1+0, Jansa 1+0