ZŠ a MŠ Klíč v České televizi

Verze pro tisk |

Naše škola byla nominována skupinou odborníků do soutěže o Nejlepší českou školu. Jedná se o projekt  České televize, který se snaží popularizovat výuku na školách a prezentovat výsledky, kterých lze dosáhnout na základní škole.

V polovině září jsme u nás ve škole hostili televizní štáb z ČT2 a vysílání proběhne ve čtvrtek 10. listopadu v 15:45. Současně poběží v Českém rozhlase rozhovor se zástupci naší školy v pořadu Domino. Navíc je celý projekt prezentován v Regionálním deníku.

A jak vypadalo natáčení?

Štáb televize jsme hostili již 14. září a prožil s námi celý jeden den. Tento den žáci 2. stupně byli na týdenním adaptačním kurzu pod názvem „Jsme kamarádi“ v Kamenickém Šenově, a tak se natáčelo i tam. Paní režisérce se aktivity na kurzu moc líbily. Natáčení bylo velice zajímavé a zjistili jsme, že natáčení dokumentu je opravdu velká věda.

Později dopoledne štáb s kamerou dorazil i na 1. stupeň do České Lípy. Společně s průvodci z řad žáků 5.třídy prošli téměř všechny třídy a zaujala je hodina angličtiny a muzikoterapie, která je součástí výuky hudební výchovy.  Děti byly báječné a zvědavě si prohlížely kameru a veliký mikrofon, který se jim míhal nad hlavami.  Aby obraz školy byl co nejvíce zajímavý, dostal jeden z průvodců do ruky malou kameru, aby mohl natočit školu také ze svého pohledu, žáka naší školy. Štáb byl velice milý a vytvářel příjemnou atmosféru. Děti vůbec nebyly nervózní a snažily se ukázat, jak naše škola opravdu vypadá.

Na výsledek natáčení se můžete přijít podívat i do naší školy ve čtvrtek 10.11. od 15:30 a spolu s námi sledovat tento pořad. Po vysílání po celý týden bude možné pro naši školu hlasovat na webu projektu www.nejlepsiceskaskola.cz.

Nahoru