Autor - Jan Šmíd

Na Polevsku a dalších místech jsou ideální lyžařské podmínky

5.1.2017 18:34 | Zpravodajství

V okolí Polevska byla prvním lednovém týdnu plně zahájena běžkařská sezóna. Kromě pluhů a sypačů na silnicích jsou v v Lužických horách v plném nasazení i sněžné skútry. O podobnějším plánu úprav tratí čtěte níže.

Nejstarší triatlon na severu Čech oslavil svoje třicetiny

24.8.2016 14:06 | Sport

Historie triatlonu v Kytlici se začala psát v osmdesátých letech minulého století, kdy se členové běžkařského oddílu z Polevska rozhodli uspořádat triatlon na krátké trati. Na začátku to byl nápad z hecu, to se psal rok 1986. Od té doby se Kytlický minitriatlon koná nepřetržitě vždy druhou sobotu v srpnu, a řadí se tak mezi nejstarší triatlony u nás.

V Kytlici odstartuje jubilejní třicátý ročník místního triatlonu

9.8.2016 09:17 | Sport

Historie triatlonu v Kytlici se začala psát v osmdesátých letech minulého století, kdy se členové běžkařského oddílu z Polevska rozhodli uspořádat triatlon na krátké trati. Na začátku to byl nápad z hecu, to se psal rok 1986. Od té doby se Kytlický minitriatlon koná nepřetržitě vždy druhou sobotu v srpnu a řadí se tak mezi nejstarší triatlony na severu Čech.

X Duatlon Kytlice prověřil závodníky i pořadatele

3.6.2016 10:55 | Sport

Další zastávkou stále populárnějšího seriálu Lužický Horal byl poslední květnovou sobotu X Duatlon Kytlice, tedy spojení běhu a jízdy na horském kole v malebném prostředí přírodního koupaliště v Kytlicích. Tento závod tradičně nabízí vyžití nejen pro dospělé, ale doslova pro celou rodinu. Dopolední program pro ty nejmenší zajišťuje již několik let novoborská Rodina v centru, která nabízí i hlídání dětí v průběhu hlavního závodu. O doplňování potřebných kalorií se po celý den skvěle staralo znovuotevřené občerstvení u koupaliště.

Okresní běžecká liga se přesouvá na Polevsko

12.4.2016 19:58 | Ostatní sporty

Běžkaři z oddílu SKI Polevsko pro vás v sobotu 16. dubna připravují tradiční běžecký závod zařazený do Okresní běžecké ligy. Závodníci mají možnost otestovat závodní trať již tuto středu v rámci společného tréninku spojeného s prohlídkou trati, sraz běžců je v 17 hodin na Jedličné nad Polevskem u lyžařské boudy. Na Polevský běh jsou srdečně zvány všechny věkové a výkonnostní kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány. Běh je svým charakterem určen pro celou rodinu.

Polevská lyže: rozhodne počasí a sněhová nadílka

14.1.2016 11:46 | Sport

Na neděli 17. 1. plánují polevští běžkaři ze SKI Polevsko první běžkařský závod této seźony, Polevskou lyži, která je zároveň úvodním podnikem outdoorového seriálu Lužický horal. Počasí během tohoto týdne rozhodne o konání běžkařského klání.

Kytlický minitriatlon v rámci seriálu Lužický horal

30.7.2015 03:00 | Sport

V druhé polovině prázdnin 9. srpna pro vás polevští běžkaři připravuji Kytlický minitriatlon, který je i letos zařazen do outdoorového seriálu Lužický horal. Triatlon v Kytlici se za svou téměř třicetiletou historii stal legendou mezi triatlony a dalšími sportovními akcemi v Lužických horách a je vyhledávaný u zkušených triatletů i amatérských sportovců.

Noční výstup na Klíč již tuto sobotu

16.7.2015 09:44 | Českolipsko

V sobotu 18. července se vydejte z Nového Boru na 759 m vysokou dominantu Lužických hor – Klíč a nechte se okouzlit tajemnou noční atmosférou a výhledem na rozsvícená města.

Aktualita: Novoborský sprint zrušen

13.2.2015 14:15 | Nový Bor

Aktuální špatné sněhové podmínky, obleva a předpověď rozhodla: letošní 3. ročník Lyžařského sprintu O pohár města Nový Bor jsme byli nuceni zrušit.

V okolí Polevska upraveno 30 km tratí pro běžecké lyžování

28.1.2015 14:13 | Českolipsko

Po oblevě ze začátku ledna máme příznivou zprávu pro všechny běžkaře. Na Polevsku v Lužických horách napadlo 20 cm nového sněhu. Na úpravu tratí vyjely hned v úterý skútry SKI Polevsko a obce Okrouhlá, aby upravily 25 km tratí. Na následující dny se plánuje upravit dohromady 30 km včetně okruhu pro skate v okolí Polevského vrchu.